Gitarzysta odszedł z formacji Down

/ 2 października, 2013

Kirk Windstein był członkiem supergrupy Down od samego jej początku, czyli od 1991 roku. Teraz jednak postanowił odejść, ponieważ chce zaangażować się w inny muzyczny projekt.

Poinformował o tym za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook:

Od miesięcy pisałem, że skupiam się na zespole Crowbar, ale teraz to będzie na 100% i w pełnym wymiarze czasu… W 2014 roku będzie 25-lecie istnienia Crowbar i cieszę się, że będę mógł włożyć całe moje serce i całą moją duszę w coś, co tworzyłem przez tak długo.

Wejdziemy do studia 16 grudnia, żeby zarejestrować nowe długogrające wydawnictwo. Możecie się spodziewać publikacji pod koniec wiosny przyszłego roku.

Do zobaczenia na trasie z Crowbar!

Reakcja muzyków z grupy Down była natychmiastowa. Poinformowali, że zastępcą Windsteina będzie Bobby Landgraf, który od razu opublikował krótkie oświadczenie:

Czuję się bardzo szczęśliwy, że zagram koncerty z Down. Nie będzie to jednak to samo bez błogosławieństwa Kirka Windsteina. On jest królem riffów i na pewno nowa odsłona Crowbar będzie wspaniała.

Warto przypomnieć, że muzycy z formacji Down pracują obecnie nad materiałem nad nową EP-kę, o czym pisaliśmy TUTAJ. Wiadomo już, że w procesie twórczym nie weźmie udziału Kirk Windstein.

O zespole Down pisaliśmy również w kontekście rankingu najlepszych supergrup.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także