Glenn Hughes o możliwej współpracy z Tonym Iommim

/ 5 lipca, 2016

Na scenie tegorocznego festiwalu Hellfest odbywającego się we Francji występował m.in. Glenn Hughes, były muzyk takich zespołów, jak Deep Purple (z którym wszedł niedawno do Rock and Roll Hall of Fame) i Black Sabbath. Dziennikarze przy okazji wzięli go na spytki.

Podczas kilkuminutowej konferencji prasowej muzyk zapytany został o to, czy zamierza jeszcze kiedyś znów podjąć się współpracy z gitarzystą drugiej z wymienionych formacji – Tonym Iommim. Po raz ostatni panowie pracowali razem nad „The 1996 DEP Sessions” z 2004 roku i rok późniejszym „Fused”.

Tony i ja rozmawiamy o tym co roku. Jakbyśmy spoglądali na siebie i pytali, czy powinniśmy zrobić coś jeszcze razem. To wygląda na jakiś żart, ale nigdy nie wiadomo, ponieważ jesteśmy naprawdę bliskimi przyjaciółmi i pracowało nam się bardzo, bardzo dobrze. Jest coś ważniejszego – chcę tego, co będzie dobre dla jego zdrowia. Tony ma się fantastycznie. Jest bardzo szczęśliwy, ma wspaniałą rodziną. Najważniejszą rzeczą, której chcę a propos Tony’ego to, żeby był żywy na tej planecie. Byłbym zaszczycony, gdybym mógł jeszcze coś z nim nagrać, ale w rzeczywistym świecie musimy poczekać i zobaczyć, co będzie.  

Jakiś czas temu doszły nas również słuchy o możliwej współpracy gitarzysty jeszcze z innym wokalistą Black Sabbath – Tonym Martinem. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Glenn Hughes na razie tworzy pierwszy od ośmiu lat solowy album i przymierza się do powrotu Black Country Communion.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także