Glenn Hughes zdradził pierwsze szczegóły solowej płyty

/ 1 września, 2016

Następca krążka „First Underground Nuclear Kitchen” ukaże się 4 listopada 2016 roku. Glenn Hughes zatytułował go „Resonate”. Jak prezentować się okładka tej płyty, zobaczyć możecie poniżej. Tymczasem oddajmy głos samemu muzykowi.

To rockowa płyta dla fanów rocka, jest ciężka. Wszyscy muszą wiedzieć, że to dla mnie absolutny powrót do muzyki rockowej. Moja praca jest bardzo zróżnicowana – wciągająca, funkowa, uduchowiona, mimo że tym gatunkiem zawsze był rock. Ale ten album to najprawdopodobniej najmocniejsze moje nagranie od 25 lat. Jest intensywne, jest mroczne. Jest w nim trochę agresji. Każdy krwisty kawałek błaga o to, by zagrać go na żywo.

Muzyk dodaje, że tworzenie tej płyty było „wyjątkową podróżą do wewnątrz”. Towarzyszyli mu w niej: gitarzysta i współproducent Soren Andersen, perkusista Pontus Engborg i klawiszowiec Lachy Doley. Gościnnie usłyszymy też Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers.

A już dwa miesiące po premierze tego krążka Glenn Hughes reaktywuje grupę Black Country Communion. Następca albumu „Afterglow” (2012) ma zostać nagrany pomiędzy 3 a 11 stycznia 2017 roku i ukazać się już 21 maja przyszłego roku. Nie wiadomo jeszcze, czy zespół później ruszy w trasę.

Basista ujawnił ponadto niedawno, że odmówił Ritchiemu Blackmore’owi – nie chciał grać w najnowszej odsłonie Rainbow.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także