Gojira: lider opowiada o nowym albumie

/ 28 sierpnia, 2011

W jednym z wywiadów Joseph Duplentier – współzałożyciel i frontman zespołu Gojira – powiedział, że trwają właśnie prace nad nowym albumem. Nie ukaże się on jednak wcześniej, niż na początku 2012 roku. Nie znany jest jeszcze jego tytuł. Frontman powiedział jednak, że będzie on zdecydowanie inny, niż poprzedni album („The Way Of All Flash”, wydana w 2008 roku – przyp. red.). Różne jest podejście muzyków, którzy tym razem tworzą coś bardziej spontanicznego, ale jednocześnie będzie to swego rodzaju „strumień świadomości”. Pojawią się tam bardziej „uduchowione” kompozycje.

„Zdarzał się tak, że nawet nie wiedziałem, co dokładnie mam śpiewać. Słowa wychodziły ze mnie zupełnie spontanicznie. Nie jest to jednak album koncepcyjny. Po prostu jest bardziej spontaniczny – mówi o prawdziwych uczuciach” – powiedział Duplentier.

Zespół Gojira pochodzi z Francji, a powstał w 1996 roku. Gra metal progresywny, w którym można znaleźć wpływy death, thrash i groove metalu. Jak dotychczas francuscy muzycy wydali 4 albumy studyjne.

redakcja

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także