Grzegorz Markowski obchodzi 60. urodziny

/ 23 września, 2013

Grzegorz Markowski znany jest przede wszystkim jako wokalista grupy Perfect. Zanim jednak trafił pod skrzydła Zbigniewa Hołdysa, próbował swoich sił w mniejszych projektach muzycznych i na różnego rodzaju festiwalach. Jednak prawdziwą karierę zrobił właśnie w Perfekcie. Na pewno nie można powiedzieć, że tylko on stanowił o sile tego zespołu, ale bez wątpienia wniósł do niego bardzo wiele.

Piszemy o tym dlatego, że dokładnie 60 lat temu – 23 września 1953 roku – Grzegorz Markowski przyszedł na świat. I na szczęście zajął się muzyką. Po dołączeniu do grupy Perfect jego kariera nabrała niesamowitego rozpędu. Nie tylko nadal gra w tej formacji, ale również próbował swoich sił na solowych albumach, a także nagrywał z innymi muzykami. Chociażby z Ryszardem Sygitowiczem, z którym wydał album w 2010 roku. Nie można również zapomnieć, że nagrywał muzykę do filmów, a temat muzyczny z serialu "07 zgłoś się" zostanie z nami na zawsze.

Grzegorz Markowski wspominał niedawno, że poważnie rozważa zakończenie kariery. Nie wiemy, jaką decyzję podejmie, ale czego by nie zrobił – i tak na zawsze zapisał się w historii polskiej muzyki. Nie tylko rockowej. W dniu sześćdziesiątych urodzin życzmy przede wszystkim zdrowia i wytrwałości

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także