Guns N' Roses wydał oficjalne oświadczenie ws. powrotu

/ 6 stycznia, 2016

Slash i Duff McKagan oficjalnie wracają do Guns N’ Roses! Przypuszczenia po tym, jak zmienili swoje zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych potwierdziły się. Ich dwóch oraz Axla Rose’a po raz pierwszy razem fani zobaczą znów na scenie podczas festiwalu Coachella w Indio w Kalifornii 16 kwietnia 2016 roku. Drugi koncert odbędzie się tydzień później. Zespół wystosował na tę okoliczność informacją prasową:

Podtrzymując 30-letnią tradycję wstrząsów, kreowania trendów i zawsze zmieniającego się rock and rolla, Guns N’ Roses ogłasza najbardziej znaczące i najbardziej wyczekiwane muzyczne wydarzenie tego stulecia. Założyciel Axl Rose i byli członkowie Slash i Duff McKagan będą gwiazdami Coachella Music & Arts Festival (15-17 kwietnia i 22-24 kwietnia) – jak to ogłoszono wczoraj wieczorem!

Krytycy i słuchacze miesiącami wykazywali ogromną ekscytację i generowali spekulacje o możliwym powrocie legendarnego składu. Kwietniowe występy będą pierwszymi od 1993 roku, gdy Gunners będą dzielić scenę podczas wybuchowego koncertu.

Oprócz Axla, Slasha i Duffa na scenie pojawią się najprawdopodobniej: Dizzy Reed, Richard Fortus, Frank Ferrer i Chris Pitman.

Amerykański dziennikarz muzyczny Eddie Trunk od siebie dodaje, że o powrocie Matta Soruma za perkusję nie ma mowy, niewykluczony jest natomiast gościnny występ Stevena Adlera, jeśli panowie pozytywnie zakończą negocjacje. Pierwszy bębniarz GNR byłby przeszczęśliwy.

Na razie nie wiadomo nic o innych koncertach Guns N’ Roses w częściowo starym składzie poza Coachellą.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także