HBO: Nie będzie kolejnego sezonu serialu "Vinyl"

/ 23 czerwca, 2016

HBO poinformowało, że wspólne producenckie dzieło frontmana The Rolling Stones Micka Jaggera i reżysera Martina Scorsese – „Vinyl” – nie doczeka się drugiego sezonu, mimo takich wcześniejszych planów. Przedstawiciele stacji piszą w informacji prasowej:

Po głębokich rozważaniach zdecydowaliśmy się nie kontynuować serialu „Vinyl”. Oczywiście nie była to łatwa decyzja. Bardzo szanujemy zespół kreatywny i obsadę za ich ciężką pracę nad tym projektem i pasję.

Światowa (i jednocześnie polska) premiera tej telewizyjnej produkcji miała miejsce 15 lutego 2016 roku. Za kulisami mówi się, że serial nie został dobrze przyjęty. Stacja HBO pokładała w nim sporą nadzieję – oczekiwała lepszych ocen oraz większej liczby widzów. W końcu zainwestowano w niego aż 100 mln dolarów.

Oglądaliście „Vinyl”? Jak Wam się podobał?

Na pomysł tej historii wpadł sam Mick Jagger. Gdy za scenariusz zabrali się specjaliści, opowieść o szalonych, rockowych latach 70. XX wieku trochę się zmieniła. Muzyk The Rolling Stones pozostał producentem serialu. Wspomagał go w tym Martin Scorsese oraz przez pewien czas Terence Winter. Ten drugi zarzucił pracę w kwietniu tego roku z powodu innej wizji artystycznej.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także