Halestorm gra Metallicę, Soundgarden i Whitesnake

/ 7 stycznia, 2017

„ReAniMate 3.0: The CoVeRs eP” to kontynuacja płyt EP „ReAniMate” z 2011 roku i „ReAniMate 2.0” z 2013. Tym razem grupa kierowana przez charyzmatyczną wokalistkę Lzzy Hale wzięła na warsztat sześć następujących kompozycji:

1. Still Of The Night (WHITESNAKE)
2. Damn I Wish I Was Your Lover (SOPHIE B. HAWKINS)
3. I Hate Myself For Loving You (JOAN JETT & THE BLACKHEARTS)
4. Heathens (TWENTY ONE PILOTS)
5. Fell On Black Days (SOUNDGARDEN)
6. Ride The Lightning (METALLICA)


 
Basista zespołu Josh Smith zdradza, na jakiej podstawie grupa dokonała selekcji materiału:
 

Zaczyna się od tego, że praktycznie wszyscy, zespół, nasza ekipa… Nawet mój ociec, kiedy dowiedział się, że nagrywamy płytę z kowerami przysyłał mi SMS-y: „Powinniście nagrać to i tamto”… Każdy, kto tylko o tym się dowiedział przysyłał nam swoje listy. Po kilku miesiącach ograniczyliśmy listę do około dziesięciu piosenek, które nagramy i zobaczymy co z nich wyjdzie. Trzymamy się tej samej formuły, co wcześniej – mamy piosenkę z lat 60., 70., 80., 90. i jeden współczesny popowy numer.

 
Lzzy Hale przyznała natomiast, że tą płytą EP zespół Halestorm stara się rzucać wyzwanie sobie i fanom, nagrywając utwory, których po nim by się nie spodziewali. Ponadto wokalistka zdradziła, że grupa komponuje utwory na następcę wydanego w 2015 roku albumu „Into The Wild Life”.
 
„ReAniMate 3.0: The CoVeRs eP” można posłuchać na portalach streamingowych Spotify i Tidal, a także na YouTube. Który kower najbardziej wam się podoba?

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także