Hatebreed planuje nowy album

/ 20 maja, 2015

Prace nad nowym krążkiem muzycy rozpoczną po zakończeniu trasy koncertowej po Europie. W jej ramach Hatebreed zagra także w Polsce – 30 maja 2015 roku pojawią się na Ursynaliach 2015 na kampusie SGGW w Warszawie.

Frontman Jamey Jasta ujawnił, że za następcę albumu „The Divinity of Purpose” z 2013 roku chcieli zabrać się wcześniej, ale wpadła im jedna czy druga trasa.

Zaproponowano nam trasę ze Slipknotem, potem festiwale w lipcu w Europie i kilka festiwali w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w czerwcu. To jest tak, że jak tylko jesteś gotowy, wciągają cię w to z powrotem. Dobrze mieć takie problemy. Jeśli jest zapotrzebowanie na granie na żywo, jest super. We wrześniu uderzamy znów do Wielkiej Brytanii, zatem w tryb pisania przejdziemy pod koniec września lub na początku października.

Nie można zapomnieć, że we wrześniu Hatebreed weźmie również udział w metalowym rejsie po Zatoce Meksykańskiej organizowanym przez Motorhead. W tym roku na statku ma nie zabraknąć piwa, więc trzeba wziąć pod uwagę, że po tej morskiej wyprawie musieli będą jeszcze wytrzeźwieć…

Oby ich nowy krążek sprzedawał się lepiej niż większość albumów deathmetalowych kapel, tak żeby frontman Jamey Jasta nie musiał już narzekać na fanów tego gatunku. Zanim to jednak nastąpi, przypomnijcie sobie „Honor Never Dies” z ostatniej płyty.

Mało? Dla rozluźnienia mięśni przed zbliżającym się koncertem zaproponować możemy jeszcze parodię Hatebreed – zespół Hatebeak z… afrykańską papugą szarą na wokalu.

ud | fot. Henry Laurisch, CC BY-SA 3.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także