Henry Rollins wydaje książkę

/ 12 sierpnia, 2011

Oficjalna premiera książki Henry’ego Rollinsa pt. „Occupants” nastąpi dokładnie 30 września. Zanim to się jednak stanie, autor postanowił opowiedzieć o niej: co nim motywowało, dlaczego zdecydował się na publikację, czym dla niego jest ta książka.

Rollins opowiedział, jak powstała ksiązką: „Wiele lat temu zacząłem robić zdjęcia myśląc o ich późniejszej publikacji. Bardzo dużo wyjeżdżałem, pisałem o tych miejscach, ale zdjęcie mówi zupełnie innym językiem, dlatego zacząłem nosić aparat. Chciałem udokumentować każdy mój wyjazd najlepiej jak mogłem”. Dodaje również: „Doszedłem do wniosku, że ksiązka musi być czymś więcej, niż tylko zbiorem zdjęć. Jeśli ktoś jest prawdziwym fotografem, nie musi nic pisać, ale ja nim nie jestem […] dlatego postanowiłem, że napiszę kilka słów o każdym zdjęciu”.

Henry Rollins nazwał swoją książkę „Occupants” [pol. „mieszkańcy”, „lokatorzy”, „okupanci”] ponieważ w ten sposób chciał odnieść się do każdego człowieka, jako zwykłego mieszkańca, który ma przed sobą trochę życia, ale w gruncie rzeczy jest tylko lokatorem świata.

Autor ksiązki zapowiedział, że pierwsze 2000 osób, które zamówi książkę w przedsprzedaży otrzyma egzemplarz podpisany przez niego własnoręcznie. Niezależnie od tego, ile czasu miałoby mu to zająć.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także