Hey zapowiada wyjątkowy album

/ 28 maja, 2015

Dążenie zespołu do zarejestrowania koncertu Unplugged zbiegło się z inicjatywą Filharmonii do współtworzenia unikalnego projektu – wydarzenia specjalnego tylko dla tego miejsca. I tak powstał "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged", czyli zapis koncertu, na którego repertuar składają się doskonale znane utwory w zupełnie nowych opracowaniach, nowym kontekście i wykonane w nowym miejscu.

W sieci pojawiła się pierwsza oficjalna zapowiedź tego niezwykłego wydawnictwa:

W 2014 roku, po latach od albumu Hey "MTV Unplugged", który zyskał status potrójnej platyny oraz został nagrodzony w 2008 roku trzema Fryderykami, zespół ponownie wyruszył w trasę akustyczną jednak tym razem z zupełnie nowym repertuarem. Koncerty okazały się być ogromnym sukcesem. Wydawnictwo zostanie opublikowane 5 czerwca tego roku

O albumie wypowiedziała się również Dyrektor Filharmonii w Szczecinie, Dorota Serwa:

Trzymają Państwo w rękach nasze małe marzenie, które pokazuje, że kochamy Szczecin, naszą Filharmonię, zespół Hey oraz odważne pomysły, które nie zawsze wpisują się w tradycyjną definicję Filharmonii. Mam nadzieję, że piękne dźwięki i emocje zawarte na tej płycie na długo będą dla Państwa i dla nas inspiracją do kreowania pomysłów i odwiedzania miejsc, w których spełniają się marzenia.

No i na koniec warto zaprezentować listę utworów, które pojawią się na "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged":

01. Intro
02. Chiński urzędnik państwowy
03. Woda
04. Lot pszczoły nad tymiankiem
05. Umieraj stąd!
06. Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan
07. Kto tam? kto jest w środku?
08. Cudzoziemka w raju kobiet
09. Wilk vs kot
10. R.e.r.e
11. Boję się o nas
12. Stygnę
13. Wczesna jesień
14. Mimo wszystko
15. A Ty
 

mg | fot. Grzesiek Kszczotek

KOMENTARZE

Przeczytaj także