Hołdys i Osborne w Łodzi.

/ 10 października, 2012

Steve Osborne – wybitny producent, odpowiedzialny za sukcesy m.in.: New Order, Petera Gabriela, Suede czy A-Ha potwierdził swój udział w Festiwalu Soundedit. Steve opowie o sesji nagraniowej zespołu New Order – albumu „Get Ready”. Warsztat odbędzie się w sobotę 27 października o 14:15 w klubie Wytwórnia. Tego samego dnia, podczas uroczystej gali, Osborne otrzyma nagrodę "Człowieka ze Złotym Uchem". Osborne był odpowiedzialny za ostateczny kształt muzyczny jednego z najlepiej sprzedających się albumów minionej dekady. Mowa o „Foot Of The Mountain” nagrany w 2009 r. przez Norwegów z A-Ha.
 
Również w sobotę w gościnnych progach Wytwórni powinni pojawić się wszyscy zainteresowani ochroną praw autorskich. Panel dyskusyjny pt.: „Poznaj swoje prawa” poprowadzą goście i prelegenci Związku Producentów Audio Video ZPAV oraz Stowarzyszenia ZAiKS. Wśród nich – Zbigniew Hołdys. Liczymy na emocjonującą i konstruktywną dyskusję. Spotkanie odbędzie się w sobotę 27 października, start godz. 11.30.

Szczegółowy program warsztatów, koncertów jest dostępny na stronie Festiwalu.

http://soundedit.pl/2012/program/

Ostatnie dni przyniosły kolejną dobrą wiadomość. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit’12 został nominowany, już po raz drugi, do prestiżowej nagrody Festival Awards Europe w kategorii “Best Small Festival”. Będziemy wdzięczni za Wasze głosy! http://eu.festivalawards.com/vote/

W tym roku na Soundedit koncerty – Brygada Kryzys, The Eden House, Gavin Friday, David J., warsztaty – Igor Kruszewski, Wojtek Pilichowski, Władysław Komendarek, Haynd Bendall, Andy Jackson oraz inne punkty programu odbywają się pod hasłem: „I’Am The Sound!”. Zapraszamy każdego, komu bliska jest muzyka – profesjonalistów i amatorów. Tych, którzy chcą poznać tajniki mistrzów nagrywających Pink Floyd i tych, którzy chcą posłuchać na żywo „Czarnego albumu” Brygady lub utworów z płyty „Shag Tobacco” bliskiego kolegi Bono Gavina Friday’a.

Ostatni dzień Festiwalu, niedziela 28 października, to święto fanów Depeche Mode. Alan Wilder spotka się z fanami i zaprezentuje na jedynym pokazie w Polsce film o Recoil „„A Strange Hour In Budapest”. Początek projekcji godz. 15.00 – kino Bałtyk.

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych, Łódź 26-28 października 2012 r., Łódź, Klub Wytwórnia, Toya Studios. Bilety i karnety do nabycia na ticketpro.pl

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także