Hologramowy John Bonham (Led Zeppelin) zagra wspólnie z synem?

/ 15 lipca, 2013

Brytyjski perkusista i syn Johna Bonhama, Jason, chce w nietypowy sposób uhonorować dokonania swojego zmarłego przed wieloma laty ojca. Planuje zorganizować trasę koncertową, na której obaj panowie wystąpią na scenie. Niemożliwe? Możliwe. Dzięki zastosowaniu hologramu.

Jason co prawda niedawno uczestniczył w Led Zeppelin Experince, ale przyznał w jednym z wywiadów, że chciałby wejść na wyższy poziom:

To dla mnie ważne, żeby dodać coś do muzyki – w tym cały sens. Do stworzenia najlepszych występów niezbędne jest, żeby wejść na wyższy poziom. Rozmawiam z ludźmi o hologramie, a moim marzeniem jest zagrać solo z Tatą obok mnie. To mój cel i moje marzenie.

Jak się okazuje, największym problemem jest znalezienie oryginalnych materiałów wideo, nad którymi można pracować:

Oni [członkowie Led Zeppelin – przyp. red.] działali w patach 70. To nie tak jak teraz, gdy każdy może nagrać wszystko telefonem komórkowym albo kamerą cyfrową. W tamtych czasach nieliczni mogli nagrać film. Ponadto praca nad takim filmem i przetwarzanie go to zupełnie inna sprawa. Staram się nad tym pracować, ale mam ograniczoną liczbę materiału. Muszę złożyć to w całość w taki sposób, żeby miało to sens.

Jason Bonham zorganizował wspomniany Led Zeppelin Experience w 2010 roku. Jak sam jednak twierdzi, to nadal nie jest to, co chciałby pokazać na scenie. Za sprawą nowoczesnej technologii marzenie muzyka – zagranie wspólnie ze swoim ojcem – może zostać w pewnym sensie zrealizowane. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także