Ian Watkins odwołał się od wyroku za pedofilię

/ 24 stycznia, 2014

Jak donosi BBC News, były wokalista zespołu Lostprophets – Ian Watkins – odwołał się od wyroku skazującego go na 29 lat pozbawienia wolności. Muzyk co prawda początkowo przyznał się do trzynastu postawionych mu zarzutów, ale uznał, że zasądzona kara jest zbyt surowa. Dokument trafił do walijskiego sądu dwa dni temu i w najbliższym czasie powinien zostać rozpatrzony.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie grudnia ubiegłego roku Ian Watkins został skazany między innymi za seksualne wykorzystywanie dzieci, posiadanie dziecięcej pornografii i próbę gwałtu na noworodku. W tym samym procesie skazano również dwie kobiety, matki dzieci – miały one pomagać w organizowani spotkań ich dzieci z muzykiem. Pierwszą skazano na 17, a drugą na 14 lat.

Zdaniem śledczych niewykluczone, że w przyszłości Watkinsowi zostaną postawione kolejne zarzuty o pedofilię. Podobno zbierane są dowody w innych krajach Europy.

Walijski zespół, którego wokalistą był Watkins, w październiku ogłosił, że przestaje istnieć. Powód tej decyzji wydaje się być jasny.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także