Iggy Pop pozuje nago młodym adeptom sztuki

/ 1 marca, 2016

Młode ciało jest nudne – uznało dwudziestu jeden początkujących i średnio zaawansowanych artystów w wieku od 19 do 80 lat uczęszczających na zajęcia w New York Academy of Art. 21 lutego z pomocą muzeum na Brooklynie do swojej klasy udało im się samego Iggy’ego Popa!

Artysta konceptualny Jeremy Deller tłumaczy ten wybór:

 Zajęcia z żywym modelem są wyjątkowe. Podczas nich bardzo dokładnie analizujemy formę człowieka. To filar edukacji artystycznej i historii sztuki, to wciąż najlepszy sposób, by zrozumieć ciało. Według mnie zaangażowanie na te zajęcia Iggy’ego Popa było doskonałym pomysłem; jego ciało to podstawa do zrozumienia muzyki rockowej i jej miejsca w amerykańskiej kulturze. Jego ciało wiele doświadczyło i powinno to zostać udokumentowane.

A tak to wszystko wyglądało według  Eleny Olivo z Brooklyn Museum:

To oczywiście nie wszystko. Rysunki i malunki studentów z Iggy Popem w roli głównej zobaczyć będzie można jesienią w brooklyńskim muzeum.

Wcześniej, bo już 18 marca 2016 roku, ukaże się prawdopodobnie ostatnia płyta Iggy’ego Popa w karierze, nagrana razem z Joshem Hommem z Queens of the Stone Age „Post Pop Deppresion”. Już teraz posłuchać możecie singli „Gardenia”, „Break Into Your Heart” oraz „Sunday”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także