Ilu słów używają zespoły rockowe? Najlepszy Pink Floyd, najgorszy…

/ 18 grudnia, 2014

Brian Chesley, zainspirowany podobnym zestawieniem stworzonym w związku z muzyką hip-hop, postanowił sprawdzić, jak bogate słownictwo mają muzycy rockowi. Analizował więc teksty kilku najpopularniejszych zespołów świata i dokonał niezbędnych obliczeń.

Okazało się, że zdecydowanie najbogatsze słownictwo mają muzycy Pink Floyd, którym udało się przekroczyć 2600 słów. Na drugim biegunie byli natomiast panowie z KISS, którym do przekazania emocji wystarczy nieco ponad 1300 słów. Wiele zespołów wypadło "średnio", a byli wśród nich AC/DC, Aerosmith czy Led Zeppelin. Nieco lepiej na tle konkurencji wypadła Metallica, ale i tak przegrała z Pink Floyd.

Z grafiki opublikowanej przez Chesleya wynika jednocześnie, że najdłuższe teksty piszą muzycy z Bon Jovi (średnio 285 słów), natomiast najskromniejsze – Pink Floyd (około 130 słów).

Warto jednak w tym miejscu dodać, że w porównaniu z raperami, muzycy rockowi wypadają bardzo przeciętnie – najlepszy z nich, Aesop Rock, ma w swoim muzycznym słowniku ponad 7000 słów.  

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także