Iron Maiden opowiada o podróży nowym Ed Force One

/ 2 sierpnia, 2016

Ed Force One wymalowany w barwy „The Book of Souls” swoją podróż rozpoczął w lutym 2016 roku w Cardiff w Walii. Iron Maiden doleciał nim do 45 miast na sześciu kontynentach.

Bruce Dickinson po raz pierwszy zasiadł za sterami tego jumbo jeta w drodze na Florydę. Tak się wtedy czuł:

Jak na razie absolutnie genialny dzień. Kocham ten samolot, kocham załogę i myślę, że wszyscy dobrze się bawili. Jestem tutaj na górze i dużo się uczę – czego tu nie lubić?

Cztery miesiące, w czerwcu tego roku, Ed Force One tymczasowo zakończył swoją służbę. Pilot i wokalista trochę żałował, że to już.

Ten samolot, tak umalowany – jest niewiarygodny. Ma pseudonim Królowa Przestworzy [w oryg. Queen of the Skies] – i naprawdę nią jest. W tym przebraniu, ze strefą Iron Maiden na dole, miażdży wszystkie inne samoloty na Ziemi. Szczerze, jeśli zaproponowalibyście mi zamianę na Air Force One, nie skorzystałbym.

Samolot stoi w hangarze, trasa „The Book of Souls” też powoli dobiega końca. Przedostatni koncert 2 sierpnia w Luksemburgu, a ostatni – w czwartek 4 sierpnia podczas festiwalu Wacken Open Air w Niemczech. Ten koncert Iron Maiden zobaczyć będzie można w internecie na żywo.

A poniżej znajdziecie opowieść o Ed Force One.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także