Iron Maiden: słynny występ teraz na DVD

/ 15 lutego, 2013

Na reedycji znajdą się trzy niepublikowane dotąd bisy: "Running Free", "Sanctuary" oraz "Run To The Hills", co wydłuży czas trwania koncertu do 110 minut. "Maiden England `88" to zapis występu Iron Maiden z wyprzedanych koncertów, które odbyły się 27 i 28 listopada 1988 roku w hali NEC Arena w Birmingham. Odbyły się one w ramach trasy koncertowej "Seventh Son Of A Seventh Son".

Do koncertu sprzed 25 lat powrócił współpracujący z tym legendarnym heavymetalowym zespołem reżyser i producent filmowy Andy Matthews. Podjął się żmudnej pracy nad cyfrowym remasteringiem każdej klatki filmu, by zapis koncertu odpowiadał najwyższym standardom jakości. Odświeżono również ścieżkę dźwiękową, która została nagrana w wersji 5.1 audio surround. Za ostateczny kształt brzmienia odpowiadał producent Iron Maiden, Kevin Shirley. 
 
– Wersja VHS z roku 1989 już od wielu lat jest bardzo trudno dostępna, zaś my zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo nasi fani oczekiwali na nową, cyfrową wersję – tłumaczy powody wydania reedycji "Maiden England" Rod Smallwood, manager Iron Maiden. 
 
W lipcu tego roku Iron Maiden pojawi się na dwóch koncertach w Polsce (3 lipca w Łodzi, 4 lipca w Gdańsku), w ramach światowej trasy zatytułowanej "Maiden England".
 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także