Jack Black (Tenacious D) jako Beethoven na History Channel

/ 29 lutego, 2016

History Channel w miniony weekend zaprezentowało swój nowy program. Historia potraktowana w niej będzie z przymrużeniem oka. W pierwszym odcinku pojawił się Jack Black z Tenacious D.

Dwóch szalonych naukowców postanowiło przywołać jakąś wielką postać z przeszłości. Zjawić się miał Wolfgang Amadeusz Mozart, ale… pojawił się nagi, głuchy Ludwig van Beethoven. Na szczęście Danowi i Ludwigowi udało się jakoś porozumieć. Postanowili przejrzeć Wikipedię i sprawdzić, czy wszystkie fakty się zgadzają.

Beethoven miał także okazję posłuchać utworów, które skomponował już, gdy stracił słuch. Po raz pierwszy więc miał okazję posłuchać „Sonaty księżycowej”…

Tak to brzmi? Nie tak miało to brzmieć. Och, zamierzałem napisać coś zupełnie innego.

Piąta symfonia brzmi już tak, jak powinna, ale tam miały być słowa! Ten tekst to najlepsza część tego utworu – zapewnia kompozytor. Raczej nie spodziewacie się, o czym miał opowiadać ten tekst…

Wszystkie utwory Beethovena miały mieć słowa, Jack Black odśpiewał je w pewnym niemieckim pubie. Zdradził też, co skomponował, gdy przeżywał ciężkie rozstanie i co myśli o muzyce Phila Collinsa. Wpierw jednak musiał przeżyć jazdę samochodem.

Zobaczcie koniecznie cały odcinek.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także