Jack White o reaktywacji The White Stripes

/ 5 stycznia, 2015

Projekt o nazwie The White Stripes chyba był najbardziej spektakularnym muzycznym przedsięwzięciem Jacka White'a. Bez wątpienia przyniósł mu największy rozgłos i niegasnącą popularność. Choć grupa nie istnieje od 2011 roku, a muzyk zajął się swoją solową karierą i zaangażował w inne projekty, fani nadal liczą, że kiedyś jeszcze Jack i Meg się zejdą, nagrają płytę i wyruszą w trasę koncertową.

Ponieważ Jack White jest jednym z bohaterów styczniowego "Teraz Rocka", przeprowadzający z nim wywiad Jacek Nizinkiewicz nie mógł nie zapytać o powrót The White Stripes

Wspomniałeś o The White Stripes, czy jest jakakolwiek szansa, że wrócisz na scenę z Meg White właśnie pod tą nazwą?

Nieeeeeee. Nie ma takiej opcji.

Zdecydowanie nie?

The White Stripes zdecydowanie nie wróci. Jestem o tym absolutnie przeko­nany.

Czy mógłbyś występować pod szyldem The White Stripes z inną osobą za perkusją?

Nie mógłbym wrócić jako The White Stripes bez Meg. Nikt nie jest w stanie jej zastąpić. To właśnie Meg była najważniejszą częścią The White Stripes.

Choć nasz redaktor nie odpuszczał, Jack White był stanowczy i jednoznacznie zaprzeczył, że kiedykolwiek może dojść do powrotu The White Stripes. To bez wątpienia smutna wiadomość, ale muzyk przecież nie zawiesił mikrofonu na kołku – w obszernym wywiadzie, z którego opublikowaliśmy zaledwie fragmencik – mówił między innymi o swoich solowych dokonaniach, planach na przyszłość, a na koniec wspomniał o swoim polskim pochodzeniu. 

Styczniowy "Teraz Rock" jest w sprzedaży od 31 grudnia. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także