Jack White odtworzył pierwszy winyl w kosmosie [WIDEO]

/ 1 sierpnia, 2016

Jack White 30 lipca 2016 roku z pomocą przyjaciela, projektanta i inżyniera Kevina Carrico, który skonstruował urządzenie Icarus Craft, po raz pierwszy w historii wyniósł 94 413 stóp nad Ziemię (prawie 29 km) płytę winylową.

Third Man Records chwali się, że nagranie astronoma i kosmologa Carla SaganaA Glorious Dawn”, które wybrzmiewało cały czas podczas wznoszenia balonu oraz podczas opadania urządzenia (ok. 80 minut), trafiło do kosmosu. Nie jesteśmy pewni, czy zgodziliby się z nimi naukowcy, którzy umownie zakładają, że granica kosmosu znajduje się na wysokości 100 km… Muzyk The White Stripes, The Raconteurs i The Dead Weather nie przejmuje się tym i zdradza, co ich motywowało:

Naszym głównym celem od początku do końca był zastrzyk wyobraźni i inspiracji dla melomanów i miłośników płyt winylowych. Połączenie naszej kreatywności z naukowymi odkryciami to nasza pasja, chcieliśmy zrobić coś ekscytującego, czego nie dokonał jeszcze nikt inny. A tym samym chcieliśmy oddać hołd niewiarygodnemu uczonemu i marzycielowi Carlowi Saganowi. Mamy nadzieję, że realizacja naszego projektu zainspiruje innych do wielkich marzeń i rozpoczęcia swojej własnej misji – jakakolwiek ona może być.

Oto pięciominutowy reportaż opowiadający historię tego projektu oraz długa, dwugodzinna relacja z sobotniego wystrzelenia muzyki wysoko nad Ziemię.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także