Jack White wyda swoje stare nagrania

/ 11 stycznia, 2016

Two Star Tabernacle nie istniał długo. Ten punkrockowy zespół Jack White stworzył z Danem Johnem Millerem (później w grupie Blanche). W najnowszej paczce od wytwórni Third Man Records znajdą się dwa utwory, które później wykorzystała The White Stripes na płycie „White Blood Cells” – „Hotel Yorba” i „Now Mary” oraz kawałek „Itchy”. Wszystkie zarejestrowane zostały na żywo 16 stycznia 1998 roku.

Jack White za młodu nie jeden stworzył zespół. Już rok później grał w The Bricks (razem z Brendanem Bensonem, z którym następnie stworzył The Racounters). Z ich utworów – „Candy Cane Children” i „You Got Her in Your Pocket” – również kilka lat później The White Stripes. Teraz razem z nimi świat po raz pierwszy usłyszy „One and Two”.

Kolejny odkopany niedawno przez muzyka utwór pochodzi z 1998 roku. Przez krótki czas grał wtedy krótko w grupie The Go. Kawałek „Turn Your Little Light Bulb On” ma swoją premierę po 18 latach.

Razem z powyższymi utworami w 27. paczce Third Man Records znajdą się 7-calowe single z utworami „Let Me Through” i „Be Still” z ostatniej płyty The Dead WeatherDodge & Burn” (2015). Więcej informacji o tym wydawnictwie znajdziecie na stronie wytwórni thirdmanrecords.com.

ud | fot. Bill Ebbesen, CC BY-SA 3.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także