James Hetfield (Metallica) odmówił Sammy'emu Hagarowi

/ 13 sierpnia, 2013

Słynny gitarzysta i wokalista – Sammy Hagar – postanowił nagrać solową płytę ze swoimi przyjaciółmi. Właśnie dlatego nazwał ją po prostu "Sammy Hagar And Friends". Na wydawnictwie pojawią się między innymi Kid RockNancy Wilson czy Michael Anthony (więcej szczegółów TUTAJ).

Hagar przyznał w jednym z wywiadów, że jednym z muzyków, który odmówił udziału w nagraniach był James Hetfield. Gitarzysta nie widzi jednak problemu.

Nie chciałem tego mówić, ale będę absolutnie szczery: James Hetfield jest moim przyjacielem i spędziliśmy wiele czasu na Hawajach. Kid Rock zrobił ze mną duet w utworze "Knockdown Dragout", który nagraliśmy natychmiast (…) Przed ukończeniem miałem nadzieję, że James zaśpiewa tylko fragment "Knockdown! Dragout!". Wysłałem to do niego, powiedziałem, że Kid Rock również tam zaśpiewał, a on odpowiedział: "Jestem zaszczycony, że chcesz mojego żeglarskiego głosu na swoim nagraniu, ale to nie jest mój styl". Ja odparłem tylko: "W porządku. Nadal cię kocham, James".

Na płycie "Sammy Hagar And Friends" znajdzie się w sumie dziesięć kompozycji, wśród których będą również covery, z których dwa – "Ramblin' Gamblin' Man" Boba Segera oraz "Personal Jesus" Depeche Mode – wykonają Sammy Hagar ze swoim synem Aaronem.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także