James Hetfield: mamy materiały na nową płytę

/ 22 maja, 2013

Informacje przekazywane przez poszczególnych członków zespołu Metallica bardzo się od siebie różnią. Jednak jest pewien wspólny mianownik – żaden z nich nie powiedział konkretnie, co z nowym wydawnictwem. Lars Urlich zasugerował, że może pojawi się w 2015 roku; Kirk Hammett tłumaczył, że nagrywanie krążka to długi proces; James Hetfield natomiast wspominał, że nawet nie zaczęli pisać nowych utworów.

Jednak ostatni z wymienionych zmienił front w czasie niedawnego wywiadu: – Chcę to zrobić [nagrać album – przyp. red.] jak najszybciej. Jednak Orion Festival i nadchodziący film "Through The Never" sprawiają, że jesteśmy bardzo zajęci, to wymaga wiele czasu i wysiłku (…) Na ten moment skupiamy się na filmie. Jeśli by nas zamknąć w pokoju, na pewno wyszlibyśmy z wystarczającą ilością utworów. Przebrnęliśmy może przez jedną dziesiątą riffów, które mamy zebrane. Wystarczy tego na cały album, ale po prostu nie mamy odpowiednio dużo czasu, żeby się na tym skupić – powiedział Hetfield.

Wspomniany przez wokalistę film, który będzie dostępny w technologii 3D, ma zostać wyświetlony w amerykańskich kinach już we wrześniu (o czym więcej TUTAJ). Ponadto został on zaprezentowany w czasie niedawnego Festiwalu w Cannes.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także