Jared Leto (30 Seconds to Mars) zdobył Złoty Glob

/ 13 stycznia, 2014

Co prawda dziś już wspominaliśmy o Złotych Globach, ale tylko w kontekście rywalizacji zespołów U2 i Coldplay o statuerkę za "Najlepszą piosenkę oryginalną". W tym wypadku wygrali słynni Irlandczycy. Jednak to nie jedyny rockowy akcent podczas zakończonej kilkanaście godzin temu uroczystości. Złoty Glob zdobył również aktor, a na co dzień wokalista zespołu 30 Seconds to MarsJared Leto.

Został on nominowany w kategorii "Aktor drugoplanowy w filmie kinowym" za rolę w "Witaj w klubie" (ang. "Dallas Buyers Club"). Talent aktorski Leto został doceniony przez jury, ponieważ miał niezwykle trudne zadanie do wykonania – wcielił się w postać queerowego transseksualisty Rayona.

Muzyk/aktor podczas odbierania statuetki powiedział:

Nie zrobiłem żadnego filmu od niespełna sześciu lat. Skupiłem się na realizacji innych marzeń. A chcę powiedzieć tylko jedno: to więcej niż zaszczyt móc wrócić po takim czasie i otrzymać tyle miłości i wsparcia. Nigdy się tego nie spodziewałem. Nigdy o tym nie śniłem.

Złote Globy odebrali między innymi: Cate Blanchett, Matthew McConaughey, Leonardo DiCaprio, czy Amy Adams. Doceniono natomiast takie produkcje filmowe jak "American Hustle", "Zniewolony. 12 Years a Slave" i "Wielkie piękno". Cieszyć się mogą również twórcy popularnej serii "Breaking Bad" – została ona uznana "Najlepszym serialem dramatycznym".

O talencie aktorskim Jareda Leto wspominaliśmy w kontekście naszego rankingu muzyków, którzy zostali świetnymi aktorami.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także