Jarocin 2013: Misfits, Hunter, Maria Peszek…

/ 4 marca, 2013

Znamy pierwszych wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznego Festiwalu w Jarocinie. Będą to: Misfits, Maria Peszek, Hunter, Mela Koteluk, The Menzingers oraz Tigers Jaw. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.

Największą gwiazdą będzie bez wątpienia grupa Misfits określana mianem prekursorów horror punku, w ich twórczości można jednak odnaleźć również elementy klasycznego punk rocka czy heavy metalu. Zespół powstał w 1977 roku w Lodi, New Jersey, z inicjatywy Glenna Danziga i Jerry’ego Only. Nazwę zapożyczyli oni od ostatniego filmu z udziałem Marilyn Monroe – "The Misfits". Obecnie zespół tworzą: Jerry Only, Dez Cadena i Eric 'Chupacabra' Arce. W październiku 2011 roku światło dzienne ujrzał najnowszy, siódmy już, album grupy – "The Devil’s Rain". 5 lutego tego roku ukazał się koncertowy krążek "Dead Alive" zawierający 14 nagrań, przede wszystkim z ostatniego etapu działalności.

Maria Peszek to bez wątpienia jedna z najważniejszych obecnie polskich wokalistek. Jesienią ubiegłego roku ukazał się jej trzeci album – "Jezus Maria Peszek". Podobnie jak poprzednie krążki ("Miasto mania" oraz "Maria Awaria") jest bezkompromisowym świadectwem talentu artystki zarówno jako autorki tekstów, jak i wokalistki.

Początki zespołu Hunter datować można na wczesne lata 80., kiedy jego muzycy byli jeszcze w liceum. Nazwa zespołu pochodzi od utworu "Die Hard the Hunter" z albumu "Pyromania" Def Leppard. Ostatnim wydawnictwem jest krążek "Królestwo" z 2012 roku. W ramach promocji płyty zostały zrealizowane teledyski do utworów "Trumian Show" i "PSI".

Informacje o biletach:

Już 7 marca do sprzedaży trafią karnety oraz bilety jednodniowe na tegoroczny Festiwal w Jarocinie (19-21 lipca). Można je będzie nabywać za pośrednictwem systemów www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz www.ebilet.pl, a także na stronie www.go-ahead.pl. Dostępne będą również w Jarocińskim Ośrodku Kultury, a także punktach stacjonarnych w Poznaniu takich jak Centrum Informacji Miejskiej, Carton Shop oraz Rock Long Luck.

Karnety kosztują 130 zł do 30 czerwca oraz 140 zł od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 85 zł do 30 czerwca lipca oraz 95 zł od 1 lipca.

Źródło: jarocinfestiwal.pl

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także