Jarocin Festiwal 2014: Coma dołącza do składu

/ 31 marca, 2014

Coma wystąpi w Jarocinie z niezwykłym koncertem – 2014 rok to dla zespołu dziesiąta rocznica wydania debiutanckiego albumu "Pierwsze wyjście z mroku", w związku z czym w Jarocinie płyta zabrzmi w całości. To właśnie z tego krążka pochodzą utwory takie jak "Spadam", "Leszek Żukowski", "Czas Globalnej Niepogody" czy "Sto tysięcy jednakowych miast", które weszły już do kanonu klasyków polskiego rocka.

W recenzjipłyty, która znalazła się na łamach naszego pisma, można było przeczytać między innymi:

Pierwsze wyjście z mroku… I to jakie! Coma potrafi uderzyć potężnie, zabrzmieć metalowo i… momentalnie przejść do lirycznych klimatów. (…) Gdzieś tam nad zespołem unosi się duch Alice In Chains, trudno oprzeć się wrażeniu, że tu i ówdzie odzywają się echa Rage Against The Machine, a całość po prostu brzmi… jak Coma!

Całość TUTAJ.

W 2005 roku album otrzymał Fryderyka w kategorii "Album Roku – Rock". Wydanie tej płyty było początkiem krajowej i międzynarodowej kariery zespołu, który obecnie wyprzedaje koncerty w największych salach koncertowych Polski.

Przypominamy, że w tym roku na Jarocin Festiwalu wystąpią również: Anathema, Matisyahu, Kult, Dezerter, You Me At Six, Enej, The Real McKenzies, Czesław Śpiewa, Projekt Punk, Jamal, Maleo Reggae Rockers, Only Crime, The Analogs, Sorry Boys, Shamboo Muniek i wielu innych!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także