Jarocin w nowej odsłonie – znamy pierwszych artystów!

/ 27 marca, 2015

Jarocińską imprezę poprzedzą Rytmy Młodych, do których eliminacje przeprowadzone zostaną w pięciu miastach w Polsce. To nowość i olbrzymia zmiana w stosunku do lat poprzednich. Dzięki temu festiwal w Jarocinie ponownie powinien stać się prawdziwą szansą dla młodych wykonawców. Tegoroczna impreza zostanie przygotowana w nowym miejscu. Dzięki temu ma zyskać rozmach organizacyjny.

Znamy już pierwszych artystów, którzy wystąpią w Jarocinie. Wiadomo, że koncert z okazji 30-lecia zagra grupa Voo Voo. Zespół wykona największe utwory, które powstały w trakcie jego działalności. Ważnym punktem występu będą pozycje z najnowszej płyty "Dobry wieczór". W związku ze szczególną okazją na scenie pojawią się także specjalni goście. Jednym z nich będzie Alim Quasimov, który jest uważany za mistrza mugham, klasycznej muzyki Azerbejdżanu. Pieśń "Gdybym", którą zespół zawarł na najnowszej płycie powstała właśnie przy udziale Quasimova i jego córki Fargany. To prawdziwa "perła" najnowszej produkcji Voo Voo. Pochodzący z Azerbejdżanu muzyk nie będzie jednak jedynym gościem. W Jarocinie utwory z legendarnym polskim zespołem będą wykonywać także: Lech Janerka oraz Dawid Podsiadło.

Poza tym, na scenie pojawią się takie zespoły jak: Big Cyc, Tymon & Transistors, Curly Heads (laureat Jarocin Festiwal 2012) i Lao Che.

Warto podkreślić, że w tym roku Jarocin Festiwal odbędzie się w nowym miejscu.

Tereny zostały już wydzierżawione. Dzięki temu będziemy mogli postawić dwie sceny oferując bogatszy program artystyczny. Stworzymy też lepsze zaplecze dla uczestników festiwalu – podkreślił Janusz Stefański z Prestige MJM.  

Festiwal czeka w tym roku wiele zmian. Jedna z bardziej istotnych będzie dotyczyć Jarocińskich Rytmów Młodych, które są szansą na zaistnienie dla mniej znanych wykonawców. Przegląd zespołów zostanie zorganizowany na zdecydowanie większą skalę niż to miało miejsce w latach poprzednich. Wszystko potrwa kilka miesięcy. 

Karnety na tegoroczny festiwal trafią do sprzedaży 1 kwietnia o godzinie 10:00. Do końca kwietnia będzie je można nabywać za 140 zł. Później ich cena wzrośnie do 170 zł.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także