Jason Newsted ocenia dwa ostatnie albumy zespołu Metallica

/ 27 czerwca, 2013

Jason Newsted, grający obecnie w stworzonej przez siebie formacji Newsted, znany jest szerszej publiczności z gry na gitarze basowej w Metallice. Nagrał z Amerykanami kilka płyt, a swoją przygodę z zespołem zakończył w 2001 roku. Po jego odejściu słynna formacja nagrała dwa albumy – "St. Anger" w 2003 roku oraz "Death Magnetic" w 2008 roku. W jednym z wywiadów Newsted został poproszony o ocenę tych wydawnictw:

Słyszałem "St. Anger" tylko raz w życiu, naprawdę. Moja żona, która wtedy była jeszcze moją dziewczyną, miała to nagranie i chyba ktoś puszczał je, jak byliśmy w trasie z Ozzym. Ona miała już płytę, gdy ta tylko się pojawiła. Włączyła z siedem piosenek i wyłączyła, to był jedyny raz gdy słyszałem tę płytę. Oglądałem teledysk, który dzieje się w więzieniu [utwór tytułowy – przyp. red.], nawet kilka razy. Ale nie będę mówił źle o Metallice, ponieważ… Wiesz co mam na myśli! Czy jest to najlepiej brzmiący album zespołu? Nie. Ale "Death Magnetic" jest dość soczysty. Pokazali na tej płycie, że wciąż mają w sobie to coś.

 
Jason Newsted wypowiedział się również na temat klasycznego już dzieła grupy:
 
 
Jestem fanem Metalliki, więc tak to już jest. Jednak "Master of Puppets" jest zajebisty [zastosowanie zwrotu "the shit" – przyp. red.]
 
 
Dowodem na to, że Newsted jest fanem Metalliki może być fakt, że planuje wykonać utwór swojej byłej formacji razem z Megadeth na trasie koncertowej Gigantour (o czym szerzej TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także