Jason Newsted sugeruje powrót do Metalliki?

/ 30 sierpnia, 2016

Jason Newsted w programie radiowym „Eddie Trunk Live” kanału SiriusXM przyznał, że w ostatnim czasie dużo rozmawia z perkusistą swojego byłego zespołu. Niektórzy twierdzą, że tym samym mocno zasugerował możliwość powrotu do Metalliki w najbliższym czasie.

Będę rozmawiał z Larsem w czwartek. Rozmawiam z nim raz w tygodniu od kilku tygodni. Wydają nową płytę i wiele rzeczy trzeba dopiąć, ale jakkolwiek to ująć, jesteśmy zawsze w kontakcie. Rozmawiamy telefonicznie, co jest miłe, ale wkrótce mam nadzieję na spotkanie twarzą w twarz. Jednak mają trochę do roboty z tym z nowym nagraniem. Cieszę się z nimi. Jestem z nich dumny.

Wspomniany nowy krążek zespołu, „Hardwired… to Self-Destruct”, ukaże się 18 listopada 2016 roku. Basista skomentował przy okazji pierwszy singiel z niego pochodzący – „Hardwired”.

Nie mogę uwierzyć, jak bardzo jest szelmowski. Słyszałem go kilka razy. Ktoś odtworzył mi go w samochodzie, przyniosłem go do domu i trochę słuchałem. Lubię jego naturę. Lubię jego pazur. Jest wspaniały.

Zapytany jeszcze o te rozmowy z Larsem muzyk potwierdził, że to nie tylko kumpelskie pogawędki. Panowie rozmawiają o interesach.

W sieci zawrzało. Czyżby miał wrócić do Metalliki? Basista nie wykluczył tego. Jednak chyba bardziej prawdopodobne jest to, że chodzi o kolejne – po „Kill ‘Em All”, „Ride the Lightning” i „Master of Puppets”– reedycje płyt. Jason Newsted współtworzył cztery następne albumy, od „…And Justice for All” (1988) po „Reload” (1997).

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także