Jeff Hanneman – kompozytor i tekściarz

/ 5 maja, 2013

Na początek jeden z klasyków, który usłyszeliśmy na debiutanckim wydawnictwie grupy Slayer, zatytułowanym "Die By the Sword"

Z drugiej płyty w dyskografii Slayer, zatytułowanej "Hell Awaits" wybraliśmy dla Was piosenkę "Necrophiliac". Jeff Hanneman napisał muzykę i był współautorem tekstu wraz z Kerrym Kingiem:

Podobno od nadmiaru głowa nie boli. Nas jednak zdarzyła rozboleć, gdy chcieliśmy wybrać tylko jeden utwór z płyty "Reign in Blood" napisany przez Hannemana. Ostatecznie wybraliśmy klasyk w postaci "Angel of Death":
 
 
Tytułowy utwór z płyty "South of Haven", do którego słowa napisał Tom Araya, to jeden z największych klasyków grupy Slayer. Nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu:
 
 
Z płyty "Seasons in the Abyss" wybraliśmy utwór otwierający płytę – "War Ensamble". Hannemanowski klasyk… 
 
 
Piosenka "213" to jedyna kompozycja z płyty "Divine Intervention" samodzielnie skomponowana przez Jeffa Hannemana. Tekst do tego utworu napisał Tom Araya, a poświęcony on został seryjnemu mordercy Jeffreyowi Dahmerowi:
 
 
"Death's Head" – to nasz wybór utworu Hannemana z płyty "Diabolus in Musica". Gitarzysta jest również autorem tekstu do tej piosenki:
 
 
Tekst Kerry'ego Kinga do muzyki Jeffa Hannemana – efektem współpracy tego duetu był m.in. utwór "Disciple". Znalazł się on na ósmym studyjnym albumie grupy Slayer, zatytułowanym "God Hate Us All”:
 
 
Z płyty "Christ Illusion" wybraliśmy utwór "Jihad". Jeff Hanneman jest kompozytorem piosenki i współautorem tekstu wraz z Arayą:
 
 
"World Painted Blood" to ostatni studyjny album, na którym mogliśmy usłyszeć zmarłego kilka dni temu gitarzystę. Z tej płyty wybraliśmy dla Was "Psychopathy Red". Autor tekstu i muzyki: Jeff Hanneman.  
 
 
Jeff Hanneman, gitarzysta zespołu Slayer zmarł 2 maja. Przyczyną śmierci była niewydolność wątroby. Śmierć legendarnego gitarzysty była szokiem dla całego światka muzycznego. Kondolencje płynęły i płyną z wielu stron (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ).

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także