Jeszcze jeden patent na telefony na koncertach

/ 4 sierpnia, 2016

Chyba nikt nie lubi, gdy ktoś ze smartfonem uniemożliwia mu dobrą zabawę na koncercie. Kręcenia słabej jakości filmików nie lubią także muzycy, m.in. Jack White (The White Stripes, The Dead Weather), Phil Anselmo (ex-Pantera, Down). Corey Taylor (Slipknot, Stone Sour, David Draiman (Disturbed), Glenn Danzig. Marky Ramone z The Ramones proponuje jako remedium proponuje wyjątkową packę…

Apple tymczasem chce stworzyć specjalne urządzenie uniemożliwiające korzystanie z pewnych funkcji telefonów. Co z innymi smartfonami? I na nie znalazł się sposób.

Firma Yondr organizatorom koncertów oferuje specjalne etui na telefon. Zasada ich działania jest prosta. Dostaje je każdy uczestnik show. Na wejściu ich smartfony lądują w opakowaniu. Gdy wchodzą do strefy bez telefonów, etui zamyka się, a fani mogą bawić się na koncercie bez przeszkód. Jeśli ktoś musi skorzystać z telefonu, po prostu wychodzi ze strefy – saszetka wtedy otwiera się.

Jak Wam się podoba takie rozwiązanie?

Z patentu skorzystał już folkrockowy zespół The Lumineers, który ostatnio grał kilka koncertów-niespodzianek, podczas których prezentował nowy album z kwietnia tego roku, zatytułowany „Cleopatra”. Muzycy nie chcieli, by słabej jakości nagrania z nowymi utworami pojawiły się w sieci.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także