"Jeździec Burzy" w Teatrze Rampa

/ 24 marca, 2014
 
To nie żart – przychodzą na niego ojcowie z synami, zorganizowane wycieczki i kompletnie niezorganizowane grupki znajomych. Niektórzy oglądali spektakl  po kilka a nawet kilkanaście razy. Co ich tak przyciąga?
 
Z pewnością historia niepokornego artysty, wrażliwego poety, który wspólnie z przyjacielem Rayem Manzarkiem zakłada kapelę. Teksty były już właściwie gotowe – to mroczne wiersze Jima nawiązujące wyraźnie do jego ulubionego poety i malarza Williama Blake'a. Co ciekawe tekstom tym towarzyszyły już gotowe melodie, które Morrison od dawna nosił w sobie, a które "przełożył" na instrumenty Ray Manzarek. Tak się zaczyna historia rock'n'rollowej kapeli The Doors, której genialnej muzyki  można posłuchać w musicalu Teatru Rampa.
 
Ponadczasowe przeboje The Doors grane są na żywo przez zespół Romualda Kunikowskiego, który również przygotował aranżacje, są zdecydowanie mocną stroną musicalu. Wszystkie teksty piosenek, wykonywane w tym spektaklu zostały przetłumaczone na język polski. Większość przekładów podjął się Krzysztof Jaryczewski (niegdyś Oddział Zamknięty), dzięki czemu nie straciły one swej drapieżności, mroczności i mocnych rockowych akcentów. Przyjęta koncepcja reżyserska – połączenia teatru z koncertem rockowym na żywo również należycie trzyma w napięciu. No i oczywiście interpretacje piosenek Marcina Rychcika – scenicznego Morrisona – wprawiają w zachwyt i nikogo nie pozostawiają obojętnym! To dzięki niemu "Jeźdźcy Burzy" w Teatrze Rampa zdecydowanie… nie śpią!
 
 
Więcej na temat najbliższych spektakli w naszym Kalendarium i na oficjalnej stronie Teatru Rampa.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także