Jimmy Page: będą nowe wydania płyt Led Zeppelin

/ 15 listopada, 2013

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że Robert Plant zdradził, iż planuje wydać nowy album Led Zeppelin, na którym znalazłby się niepublikowany dotychczas materiał. Utwory czekały wiele lat, żeby ktoś się nimi zainteresował, aż w końcu wpadły w ręce Planta. Jak się właśnie okazało, Jimmy Page również ma plany wydawnicze.

Słynny gitarzysta mówił o nich w TeamRock Radio:

Każdy nasz album został zremasterowany, ale istnieją również dodatkowe płyty. Na przykład "Led Zeppelin III" – został zremasterowany z wersji analogowej, z oryginału. Wszyscy tak robią, ale nie robią jednego… nie sprawdzają wszystkich przygotowanych wówczas wersji utworów.

A wersje są różne. Powiedzmy, dla przykładu, utwór "Since I've Been Loving You" – posiadamy wersję, która jest niesamowita, zupełnie inna od tej powszechnie znanej, jest surowa, dramatyczna, po prostu świetna. To tylko jeden z przykładów, co daje nam ów dodatkowy dysk z "Led Zeppelin III". Wszystko pojawi się w odpowiednim czasie. Każdy taki krążek pokazuje pewien intymny obraz naszego zespołu. Taki właśnie mam pomysł i myślę, że to będzie sukces.

Ze słów Page'a wynika, że chce wydać oryginalne krążki wzbogacone o dodatkowe płyty, na których znajdą się nieznane wersje wszystkich utworów. Wydawnictwa zaczną pojawiać się w przyszłym roku. Będą publikowane pojedynczo.  

Z innego źródła wiadomo ponadto, że ma pojawić się zupełnie nowe wydawnictwo, na którym umieszczone zostaną niepublikowane wcześniej utwory. W rolę wokalisty wciela się tam na przykład John Paul Jones (wspominał o tym Robert Plant).

Zanosi się na prawdziwą gratkę dla fanów legendarnych Zeppelinów.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także