Jimmy Page znów spiera się z Robbie Williamsem

/ 14 maja, 2015

Kwestią sporną jest renowacja domu w londyńskiej dzielnicy, w której obaj muzycy mieszkają. Chodzi o dom młodszego muzyka. Ponieważ budynek jest zabytkowy, były członek Take That musi wystąpić o zgodę na remont. I właśnie planuje zrobić to po raz drugi.

Robbie Williams chce obniżyć piętro, przesunąć ściany wewnętrzne i stworzyć większe pokoje po to, aby dostosować dom „do potrzeb współczesnej rodziny i zapewnić mieszkańcom miejsce do życia i prawidłowego funkcjonowania”.

Na zmiany w domu obok nie zgadza się natomiast Jimmy Page. Gitarzysta Led Zeppelin konsultował się z architektami, inżynierami budowy oraz inspektorami do spraw planowania przestrzennego, by przygotować odpowiednią argumentację. W oficjalnym piśmie uzasadnia swoje stanowisko:

Podobne renowacje przeprowadzone w innych budynkach w pobliżu skutkowały zwiększeniem poziomu wibracji i wywołują zaniepokojenie. Zakres proponowanych prac jest większy niż jakichkolwiek innych dotychczas przeprowadzanych renowacji. Konsekwencje dla konstrukcji budynku i elementów dekoracyjnych mogą być katastrofalne, jeśli ten projekt zostanie wprowadzony w życie.

Jimmy Page mieszka w zachodnim Londynie od 1972 roku. Robbie Williams sąsiadujący dom, należący wcześniej do reżysera Michaela Winnera, zakupił w 2013 roku za 17,5 mln funtów. Trudno rozstrzygnąć, kto ma rację – miłośnik starej architektury czy zwolennik nowego?

ud | fot. Simon Fernandez / Rach, CC BY 2.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także