Joe Bonamassa: nowy album we wrześniu

/ 10 czerwca, 2014

"Different Shades Of Blue" ukaże się 22 września. To pierwszy studyjny album gitarzysty od dwóch lat i pierwszy zawierający tylko i wyłącznie nowe, autorskie kompozycje artysty. Efektem jest album bardziej eksperymentalny niż wcześniejsze. To bluesowa płyta, która odważnie odkrywa różne dźwięki i inspiracje charakteryzujące ten właśnie gatunek.

Tak o płycie mówi Bonamassa:

Minęło trochę czasu, odkąd byłem zaangażowany w komponowanie całej płyty. Dlatego zdecydowałem się nagrać kompletnie nowy, bluesowy album. Przy tej okazji musiałem wykonać dużo pracy nad samym sobą, żeby móc robić rzeczy lepiej, niż przy ostatnich krążkach. Wiem, że fani tego oczekują. Wiem też, że zawdzięczam fanom bardzo wiele i chcę im w końcu dać cały, premierowy album po tych wszystkich latach.

Płyta była nagrywana w Studio At The Palms w Las Vegas, a za produkcję odpowiada Kevin Shirley, który od wielu lat pracuje z Bonamassą.

Shirley opowiada:

To mój ulubiony album Joe jak dotąd. Krążek bez wątpienia zasługuje na to, że by wysłuchać go w całości. Na szczęście fani Joe doceniają całokształt jego twórczości, a nie tylko wybrane piosenki.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także