Joe Lynn Turner nie wyklucza reaktywacji Rainbow

/ 28 sierpnia, 2014

Czyżby można było wejść trzy razy do tej samej rzeki? Niewykluczone, że dojdzie do kolejnej reaktywacji legendarnej grupy Rainbow. Prawdopodobnie chodzi o skład z początku lat osiedziesiątych, czyli z Joe Lynn Turnerem, Ritchie Blackmorem i Donem Aireyem.

Skąd ta niespodziewana wiadomość? W niedawnym wywiadzie dla Rock Overdose o reaktywacji mówił wspomniany wcześniej wokalista, Joe Lynn Turner:

Cóż, będę szczery – tak, to bardzo prawdopodobne. W ubiegłym roku bym tego nie powiedział. Ale w tym roku już to mówię. To możliwe. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że coś może się wydarzyć (…) Byłoby fenomenalnie.

Muzyk niestety nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących chociażby muzyków, którzy mieliby wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Nie wiadomo również, czy chodzi o trasę koncertową, czy spotkanie w studiu nagraniowym. Na razie osoba najbardziej wpływowa – Ritchie Blackmore – nie wypowiada się w tej sprawie. Nie oznacza to oczywiście, że tematu nie ma…

Ostatnim albumem, który ukazał się pod szyldem Ritchie Blackmore's Rainbow jest "Stranger in Us All" z 1995 roku. Wokalnie na tej płycie udzielał się Doogie White. Dwa lata później zespół przestał istnieć i choć wielokrotnie mówiło się o jego reaktywacji, nigdy do niej nie doszło.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także