Joe Perry (Aerosmith) pracuje nad instrumentalną płytą solową

/ 21 października, 2015

Podczas gdy Aerosmith dopiero rozważa rozpoczęcie prac nad kolejnym albumem, który pojawiłby się gdzieś w 2017 roku, gitarzysta Joe Perry nie zamierza próżnować. Na Twitterze pochwalił się, czym się właśnie zajmuje.

Pracowałem w studiu nad moim solowym, instrumentalnym CD. Zacząłem, gdy pisałem „Rocks”, moją autobiografię, ale nie miałem wtedy wystarczająco czasu.

 

Pamiętnik muzyka „Rocks: My Life In and Out of Aerosmith” trafił na półki amerykańskich sklepów w październiku 2014 roku. Joe Perry odpoczął po kilku miesiącach promocji i mógł wziąć się do pracy. Fanów zaciekawiło, czy będzie to materiał bluesowy, czy może rockowy.

Będzie różnorodny, może w 1-2 utworach zaśpiewam sam, a może ktoś inny. Jednak głównie będzie to instrumentalna płyta.

 

Czekamy, co z tego wyjdzie.

Joe Perry ma już na swoim koncie pięć solowych długogrających płyt. Ostatnia, „Have Guitar, Will Travel” pochodzi z 2009 roku. Później, w 2014 roku, ukazała się jeszcze EP-ka z piosenkami świątecznymi „Joe Perry’s Merry Christmas”.

Podczas gdy gitarzysta Aerosmith pracuje nad kolejnym solowym wydawnictwem (a do tego ma czas dla Hollywood Vampires z Alice Cooperem i Johnnym Deppem w rolach głównych), wokalista Steven Tyler wciąż nie może wydać pierwszej płyty. Z krążka z muzyką country poznaliśmy na razie singiel „Love Is Your Name” oraz teledysk do niego.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także