Joe Perry (Aerosmith) wziął lekcję gry na gitarze u Johnny'ego Deppa

/ 27 maja, 2016

Gitarzysta Aerosmith poprosił aktora o prywatną lekcję, gdy zobaczył go w filmie „Czekolada”. Alice Cooper zdradził eonmusic.co.uk, że Joe Perry był naprawdę zachwycony umiejętnościami Johnny’ego Deppa.

Wciela się tam w rolę tego cygańskiego gitarzysty. Gra tam różne rzeczy jak Django Reinhardt – i robi to on. Nikt nie gra za niego. Joe Perry usłyszał to, zadzwonił do niego i spytał: „Mógłbyś dać mi lekcję?”. Johnny jest tak dobry.

Nic dziwnego zatem, że Alice Cooper zaprosił go do gry w formacji Hollywood Vampires,  która ma uhonorować wszystkich jego nieżyjących już kumpli od kieliszka. Grupa we wrześniu 2015 roku wydała swoją debiutancką płytę, zatytułowaną po prostu „Hollywood Vampires”. Gościnnie zagrali na niej m.in. Dave Grohl, Paul McCartney, Slash, Brian Johnson i Perry Farrell. Posłuchajcie jednego z utworów z tego krążka – „School’s Out / Another Brick In The Wall Pt. 2”.

Trio promuje ją właśnie w Europie, podczas koncertów towarzyszą im Matt Sorum i Duff McKagan z Guns N’ Roses i Velvet Revolver. Do Polski niestety nie zawitają (krótką rozpiskę koncertów znajdziecie poniżej). Po powrocie do Stanów Zjednoczonych i lipcowych występach na rodzimej ziemi Alice Cooper zamierza wydać coś ze swoim pierwszym zespołem.

 

Trasa Hollywood Vampires po Europie:

27 maja: Lizbona Rock In Rio, Portugalia
30 maja: Sztokholm Grona Lund, Szwecja
1 czerwca: Horsens The Prison, Dania
6 czerwca: Bukareszt Romexpo Parc C, Rumunia

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także