Joe Satriani na jedynym koncercie w Polsce

/ 20 kwietnia, 2015

Agencja Go Ahead zaprasza na jedyny w tym roku koncert Joe Satrianiego w Polsce. Legendarny gitarzysta wystąpi 18 października na warszawskim Torwarze, w ramach "The Shockwave Tour". Na scenie towarzyszyć mu będą Mike Keneally, Marco Minnemann i Bryan Beller.

Bilety na polski koncert Satrianiego trafią do sprzedaży w najbliższą środę, 22 kwietnia.

Satriani to prawdziwy wirtuoz gitary, uważany za jednego z najważniejszych muzyków grających na tym instrumencie w historii muzyki rockowej. Prawdziwą legendą stał się w momencie wydania swojego przełomowego krążka "Surfing With The Alien" w 1987 roku. Jest nauczycielem tak ważnych gitarzystów jak Kirk Hammet czy Steve Vai, przez wielu uważanym za prawdziwego i jedynego następcę Jimiego Hendrixa. W latach 80-ych współpracował między innymi z Mickiem Jaggerem czy Deep Purple.

W trakcie swojej kariery Joe Satriani 15 razy był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Rock Instrumental Performance, a jego płyty pokrywały się złotem i platyną na całym świecie. Na 24 lipca planowana jest premiera najnowszego wydawnictwa Satrianiego, piętnastej płyty w jego dorobku, "Shockwave Supernova".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także