Joey DeMaio: "My jesteśmy królami, a fani Manowar to nasza armia"

/ 3 lipca, 2014

Zespół Manowar wystąpił w katowickim Spodku dokładnie 17 maja. Był to pierwszy występ słynnej amerykańskiej formacji w naszym kraju. Licznie zgromadzeni fani nie mogli być zawiedzeni – najgłośniejszy zespół na świecie pokazał, że jest w znakomitej formie. Przy okazji tego występu nasz człowiek, Łukasz Wewiór, porozmawiał sobie z liderem ManowarJoeyem DeMaio.

Basista mówił między innymi o tym, dlaczego on i jego koledzy są nazywanie "królami metalu":

Najsłynniejszą płytą Manowar jest Kings Of Metal. Kto pierwszy tytułował was królami metalu?

Fani. To oni nas tak nazwali, oni nas koronowali. I używali tego terminu przez lata, zanim my w 1988 roku wydaliśmy Kings Of Metal. Na wcześniejszej płycie Into Glory Ride nagraliśmy utwór Gloves Of Metal, gdzie pojawia się określenie metal kings, tak że już wtedy byliśmy tak tytułowani. Wiesz, jednoczymy wielu wojowników z całego świata. My jesteśmy królami, a fani Manowar to nasza armia – najpotężniejsza armia fanów na całym świecie.

Cały wywiad, w którym DeMaio mówił również o rekordzie Guinnessa, polskich fanach i dwóch wersjach najsłynniejszej płyty zespoły, znajdziecie w najnowszym numerze naszego pisma.

Lipcowy Teraz Rock jest w sprzedaży od 25 czerwca. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także