Johnny Winter wystąpi w Łodzi

/ 23 stycznia, 2012

 

Jego kariera rozpoczęła się w połowie lat siedemdziesiątych XX wieku, kiedy to zaszokował publiczność grając w trio niekonwencjonalne, dynamiczne koncerty. Błyskawicznie osiągnął status supergwiazdy potwierdzony udziałem w legendarnym festiwalu w Woodstock. Jego debiutancki album wydany w roku 1968 jest przykładem bezkompromisowego blues rocka. W tej stylistyce utrzymane są wszystkie kolejne albumy Johnny’ego Wintera.
Wielokrotnie nagradzany prestiżowymi nagrodami nie zapominał nigdy o swoich korzeniach. W 1977 roku zaprosił do współpracy Muddy Watersa. Powstała wtedy seria albumów, z których „Waters comeback”, podobnie jak następne „I’m Ready” i  „Muddy Waters Mississippi live”- przyniosły legendarnemu gitarzyście nagrodę Grammy.
Nieustannie obecny na estradach, wydający kolejne znaczące płyty, w początkach XXI wieku Johnny Winter przeżywa renesans popularności – jej apogeum to triumfalny występ na firmowanym przez Erica Claptona festiwalu Crossroads, gdzie zagrał z Derekiem  Trucksem , Buddy Guy’em  i samym Claptonem. DVD dokumentujące ten koncert nagrodzone  zostało nagrodą Emmy. Wystąpił także jako gość specjalny z The Allman Brothers w Teatrze Beacon na Manhattanie w czterdziestą rocznicę ich debiutu. ”I’m The Bluesman”, najnowsze wydawnictwo sygnowane przez Johny’ego Wintera, jako kolejne w jego dorobku nominowane zostało do nagrody Grammy. 
Dorobek Wintera to także dwa unikalne instruktażowe DVD wyprodukowane przez Cherry Lane / Hal Leonard stanowiące niespotykane źródło wiedzy dla muzyków i fanów gatunku.
Jego koncerty, to wciąż wybuchowa mieszanka bluesa i rocka fascynująca odbiorców na całym świecie. W Polsce najbliższy będzie można obejrzeć  w Łodzi już 3 marca 2012r.
Bilety: 
Miejsca stojące: 110zł z kartą klubu Wytwórnia, 120zł bez karty klubu Wytwórnia
Miejsca siedzące: 130zł z kartą klubu Wytwórnia, 140zł bez karty klubu Wytwórnia
Do nabycia w Wytwórni oraz na www.wytwornia.pl

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także