Już niedługo jubileuszowy koncert Piotra Banacha

/ 18 marca, 2015

Piotr Banach – założyciel i lider zespołów: Hey (w latach 1992-99), Indios Bravos, Ludzie Mili, Dum-Dum, a także muzyk wielu szczecińskich zespołów, między innymi grupy Kolaboranci, pomysłodawca i główny kompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej "Puk, puk", oraz producent, autor tekstów i multiinstrumentalista, obchodzi w tym roku 35-lecie działalności scenicznej i pracy twórczej wraz z jubileuszem 50. urodzin.

Z tej okazji przygotowuje nie tylko materiał na swoją drugą solową płytę (poprzednia, zatytułowana "Wu wei" ukazała się w 2005 roku i zawierała takie utwory jak: "Ściana", "To samo", "Kamyk", "Jej piosenka o miłości"), ale przede wszystkim serię koncertów, podczas których usłyszeć będzie można tak premierowe utwory, jak i piosenki, które stworzył, lub współtworzył na przestrzeni tych 35 lat. Pojawią się więc utwory dobrze znane fanom Heya, Indios Bravos, Ludzi Miłych oraz piosenki z płyty "Wu wei".

Na koncertach wspierać go będą muzycy ze Szczecina, którego od 2014 roku jest Honorowym Ambasadorem.

Na scenie pojawią się między innymi: Olek Różanek i jego koledzy z grupy Chorzy, Alicja Kruk z duetu Oho!Koko, a także Gutek (Piotr Gutkowski), z którym współpracuje od prawie dwudziestu już lat.

Koncert odbędzie się 26 marca w krakowskiej Fabryce.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także