Judas Priest wraca do koncertowania

/ 27 czerwca, 2014

Wygląda na to, że muzycy z Judas Priest zastosowali stary jak świat manewr taktyczny – zapowiedzieli "pożegnalną" trasę koncertową, zebrali na swoich koncertach tłumy i… właśnie ogłosili kolejne tournée. Legendarni Brytyjczycy wystąpią na kilkunastu koncertach w Stanach Zjednoczonych, a rzecz będzie miała miejsce w październiku i listopadzie tego roku. Poinformowali o swoich planach za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej i Facebooka.

Judas Priest pojawi się na kilku amerykańskich festiwalach, będą koncerty plenerowe i halowe. Muzycy wystąpią między innymi w Los Angeles, Detroit, Hollywood, Phoenix czy San Jose (szczegóły TUTAJ).

Rob Halford został zapytany jak to jest, że kilka lat temu zapowiedział pożegnalne tournée, a teraz ogłosił, że ponownie wyrusza w trasę wraz ze swoim zespołem:

Zrobiliśmy to dla fanów. Wówczas mówiliśmy naprawdę szczerze, że będzie to pożegnalna trasa koncertowa, ale powinienem dobrać lepiej słowa. Jako autor tekstów powinienem wiedzieć, jak to zrobić – to moja praca. Wygląda na to, że "pożegnalna" nie oznacza "do widzenia", a raczej "do zobaczenia".

Zespół Judas Priest nagrał nowy album, który nosi tytuł "Reedemer of Souls" – jego premiera już w lipcu tego roku. Muzycy udostępnili kilka utworów promujących to wydawnictwo (więcej na ten temat TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także