Judas Priest: Tworzymy właśnie nową płytę

/ 20 czerwca, 2016

Judas Priest następcę albumu „Redeemer of Souls” planuje wydać już w 2017 roku. O najbliższej przyszłości zespołu i osiemnastej studyjnej płycie opowiedział w radiu KBAD 94,5 FM z Dakoty Południowej wokalista Rob Halford. Czego teraz się możemy spodziewać po jego zespole?

Więcej metalu. Tworzymy właśnie nową płytę, która ukaże się wtedy, kiedy będzie gotowa. To będzie nasz n-ty album, setki metalowych utworów później. Za nami ogromny skarbiec, który cenimy, i chcemy mieć pewność, że to, co przedstawione, będzie tamtego godne. Stworzenie najlepszej muzyki zajmuje nam dużo czasu, ale myśl, że niedługo na horyzoncie będą kolejna płyta Priest i kolejne koncerty, jest ekscytująca.

Poniżej posłuchać możecie także o początkach kariery Judas Priest.

Ostatnia studyjna płyta Judas Priest, „Reedemer of Souls” ukazała się 8 lipca 2014 roku. Był to pierwszy album zespołu po przejściu na emeryturę jednego założycieli – gitarzysty K. K. Downinga.

W tym roku, 25 marca, do sklepów trafiło jeszcze jedno wydawnictwo grupy – DVD i Blu-ray „Battle Cry”. Większość utworów, które na niej usłyszymy nagrane zostały podczas koncertu na festiwalu Wacken w Niemczech w zeszłym roku. W sieci znajdziecie „Breaking the Law”, „Metal Gods” oraz „The Hellion / Electric Eye”. Trzy utwory dołączone jako bonus – „Screaming for Vengeance”, „The Rage” i „Desert Plains” – nagrane zostały podczas koncertu Judas Priest w Polsce 10 grudnia 2015 roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także