Już za kilka dni koncert Sinead O'Connor

/ 21 października, 2013

Sinead O'Connor wystąpi w Warszawie 27 października 2013. Bilety nadal w sprzedaży. Więcej informacji na temat tego wspaniałego muzycznego wydarzenia TUTAJ.

Sinead O'Connor nie da pomylić się z żadną inną postacią na światowej scenie muzycznej. Artystka obdarzona niezwykłym głosem. Na koncie ma kilkanaście autorskich albumów, ostatni "How About I Be Me (And You Be You)?" pochodzi z 2012 roku. Muzyczna kariera Sinead rozkwitła w 1987 roku dzięki hitowi "Mandinka", a multiplatynowy sukces płyty z "I Do Not Want What I Haven't Got" (1990) z niezapomnianą wersją utworu Prince'a "Nothing Compares 2 U" umocnił jej pozycję we współczesnej muzyce popularnej – utwór trafił na pierwsze miejsca list przebojów i sprzedazy płyt w 17 krajach na całym świecie. Następne lata to liczne kolaboracje artystyczne oraz wydawanie kolejnych albumów, w których eksperymentowała z wieloma gatunkami, m.in. irlandzki folk (Sean-Nós Nua z 2002 roku) czy roots reggae "Throw Down Your Arms" (2005).

Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak Peter Gabriel, Massive Attack, Roger Waters, The Chieftains, Asian Dub Foundation, Burning Spear czy Sly & Robbie. Sinead O'Connor jest jedną z ikon irlandzkiej muzyki i status ten utrzymuje nieprzerwanie od ponad 25 lat swojej działalności artystycznej.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także