Już za kilka dni koncert zespołu Prong

/ 9 kwietnia, 2014

Przypominamy o koncercie żywej legendy alternatywnej muzyki – zespołu Prong. Panowie bardzo rzadko przylatują koncertować na Stary Kontynent, więc radzimy nie przegapić okazji zobaczenia ich na żywo (zwłaszcza, że są w formie grając rewelacyjne koncerty).

Występ już w najbliższą niedzielę (13 kwietnia). Bilety nadal w sprzedaży, a więcej na ich temat TUTAJ.

Do inspiracji ich muzą przyznają się Trent Reznor z Nine Inch Nails, Jonathan Davis z Korn. Nagrywali kiedyś piosenkę do filmu z samym legendarnym Rayem Manzarkiem z The Doors. Prong to niesamowity zespół, który wspaniale połączył elementy industrialu, thrash metalu, punka i hard core'a. Od blisko 30 lat liderem grupy jest pochodzący z Nowego Jorku Tommy Victor, były dźwiękowiec w legendarnym klubie "CBGB".

To on jest autorem muzyki i tekstów Prong oraz jego wokalistą. Z zespołem nagrał osiem regularnych płyt studyjnych, z których "Prove You Wrong", "Cleansing" i "Rude Awakening" mają już status kultowy. Podobnie jak genialne kawałki "Whose Fist Is This Anyway?" i "Snap Your Fingers, Snap Your Neck" z drugiej z wymienionych. Tommy na żywo to dynamit, o czym mogli przekonać się choćby ci, którzy w 2008 roku widzieli w stołecznej "Stodole" koncert Ministry, z którymi Victor niejednokrotnie pracował. W 2012 roku ukazał się krążek "Carved Into Stone", ale w Polsce Amerykanie będą promować dziewiąty studyjny materiał. Jego premierę wyznaczono na przełom 2013 i 2014 roku. Prong nie grywa zbyt wielu tras, więc grzechem byłoby ten koncert przegapić.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także