Kanye West ukradł logo zespołu metalowego?

/ 17 marca, 2015

Może niewiele osób słyszało o amerykańskim zespole metalowym Christian Mistress, który funkcjonuje od 2008 roku, ale teraz może zrobić się o nim głośno. Wszystko dlatego, że zdaniem muzyków popularny raper Kanye West ukradł stworzone przez nich logo i użył do promocji swojego singla "All Day" między innymi w serwisie iTunes.

O co dokładnie chodzi? Podobieństwo rzuca się w oczy:

Muzycy z zespołu Christian Mistress nie mówią na razie o pozwie. Są raczej zniesmaczeni całym zajściem, a wywiadzie dla Classick Rock mówiła o tym wokalistka grupy, Christine Davis:

Jesteśmy zaskoczeni i zawiedzeni. Mamy wrażenie, że cała nasza artystyczna wolność została nam odebrana w jednej chwili. On użył tej grafiki w serwisie iTunes i w innych miejscach, w których sami sprzedajemy swoją muzykę. To platformy międzynarodowe, co również jest dla nas ciosem. Jesteśmy trochę zdezorientowani.

Zespół Christian Mistress ma na swoim koncie dwa albumy długogrające: "Agony & Opium" i "Possession". Grafika, która stała się przedmiotem sporu, powstała w związku z pierwszym wydawnictwem i można ją bez problemu znaleźć w internecie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także