Kat & Roman Kostrzewski zapowiadają wiosenną trasę

/ 28 grudnia, 2016

Ledwie zakończyła się jesienna trasa koncertowa zespołu Kat & Roman Kostrzewski, a grupa ujawniła swoje plany na przyszły rok. Wiosenna trasa wystartuje 3 lutego 2017 roku w Słupsku, a zakończy się na początku kwietnia koncertami w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i jeszcze jednym, na razie nieujawnionym mieście.


 
W tym roku pojawiły się reedycje klasycznych płyt zespołu Kat na CD i winylu. W lipcowym numerze „Teraz Rocka” Roman Kostrzewski nam opowiadał:
 

Chłonęliśmy wiele prądów i próbowaliśmy je łączyć, żeby stworzyć nową jakość. Grało w nas mnóstwo muzyki i chcieliśmy to wszystko ze sobą zestawiać. Choć oczywiście słuchacze miewają odmienne preferencje – na przykład, że w metalu powinno być tylko szybko, tylko brudno i tylko mocno. A przecież ta muzyka jest dużo bogatsza i ja starałem się być na to zawsze otwarty. Dlatego płyty Kata były tak różne.

 
Roman Kostrzewski w rozmowie zdradził nam też, że przygotowuje nową płytę Kata, której nagrania mają rozpocząć się na przełomie tego roku i następnego. Jeśli wszystko pójdzie z planem album powinien ukazać się na jesieni 2017 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także