Katatonia w Progresji

/ 24 października, 2012

Katatonia to szwedzki zespół, znany jako jeden z pionierów doom metalu, wraz z Thergothon, Winter, Anathema i Paradise Lost. Założony w roku 1987 pod nazwą Melancholium przez dwóch przyjaciół, Jonasa i Andersal. W 1991 roku formacja przyjęła nazwę Katatonia. Później muzycy zmienili nieco styl, głównie z powodu kłopotów zdrowotnych wokalisty, kierując się w kierunku metalu progresywnego i spokojnego rocka o dość depresyjnym wydźwięku. Ostatnie dwie płyty pokazały jednak, że Katatonia dalej jest głównie metalowym zespołem.
Nadchodząca trasa będzie promować najnowszy album "Dead End Kings", który ukazał się 27 sierpnia. Jest to już dziewiąty album Szwedów. Był on nagrywany w Ghost Ward Studios i The City Of Glass, a za jego produkcję odpowiedzialni byli Anders Nyström i Jonas Renkse. Będzie to pierwszy materiał z nowymi muzykami: gitarzystą Perem Erikssonem i basistą Niklasem Sandinem.

Bilety: 89 zł w przedsprzedaży i 99 zł w dniu koncertu / dostępne w sieci Eventim siedzibie Klubu Progresja oraz studiu Tatuażu Street Tattoo

Klub Progresja, ul. Kaliskiego 15A, Warszawa, godz.19:00

mk

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także